Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier GLS) już od 199,00 zł.
Czy stal chirurgiczna rdzewieje? 0
Czy stal chirurgiczna rdzewieje?

 

 

 

Dlaczego biżuteria czernieje?

 

Chcąc odpowiedzieć na pytanie: czy stal chirurgiczna rdzewieje, warto wyjaśnić, dlaczego w ogóle tego rodzaju dodatki zachodzą i skąd bierze się w nich tendencja do “ciemnienia”. Często powielanym przesądem jest przekonanie o tym, że czernieje wyłącznie ta biżuteria, która została wykonana z nieoryginalnego surowca. Nic bardziej mylnego - ciemnieją wyroby jubilerskie najbardziej znanych i cenionych marek biżuteryjnych, a proces ten jest zupełnie naturalny. Ciemnienie biżuterii związane jest z reakcja utleniania, do której dochodzi najczęściej w przypadku srebrnej biżuterii lub złotej z dodatkiem srebra. Srebro wchodząc w reakcję z tlenkiem siarki, tworzy nieestetyczny ciemny naciek na biżuterii, który znany jest powszechnie jako ciemnienie biżuterii. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co wpływa na ciemnienie biżuterii? 

 

Na proces czernienia biżuterii wpływa bezpośrednio sposób dbania o tego rodzaju dodatki - jeśli nasze dodatki są narażone na kontakt z wodą, perfumami, środkami czystości czy potem, proces ciemnienia biżuterii może zachodzić zdecydowanie szybciej. Jak można przeciwdziałać tego rodzaju procesowi? Przede wszystkim dbając o regularne czyszczenie biżuterii, a także po zakończeniu użytkowania schować ją do pojemników zamykanych, które chronią biżuterię przed dostępem tlenu, który przyspiesza proces ciemnienia. Jak się ma do tego jednak stal chirurgiczna? Czy stal chirurgiczna rdzewieje? Czy stal chirurgiczna czernieje? 

 

Czy stal chirurgiczna rdzewieje?

 

Biżuteria ze stali chirurgicznej nie rdzewieje ani nie czernieje! To dlatego cieszy się tak duża popularnością -  jest uznawana za bardzo trwałe tworzywo, które mimo upływu czasu nie traci swoich właściwości.  To nie wszystko - stal chirurgiczna  nie zmienia koloru, nie uczula ani nie wywołuje negatywnych reakcji w kontakcie ze skórą. Inwestując w biżuterię ze stali chirurgicznej możesz mieć pewność, że przez wiele lat będzie równie lśniąca i efektowna co w dniu jej zakupu. W ofercie sklepu Glamsy znajdziesz zarówno naszyjniki, kolczyki, bransoletki, jak i pierścionki ze stali chirurgicznej. Sprawdź nasze propozycje!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl